logotype
Rok szkolny 2012/2013 PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2012/2013

"Dzień Mamy i Taty"

28.05.2013r. w naszej grupie uroczyście obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. „Misiaki” zaprezentowały swoje umiejętności artystyczno- wokalne. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech, a na ich twarzach malowało się zadowolenie i wzruszenie. Po części artystycznej przyszedł czas na prezenty i życzenia. Na wszystkich uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek, po którym przyszedł czas na wspólne zabawy dzieci z rodzicami. Dzieci miały za zadanie rozpoznać swoje mamy po dłoniach, odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących znajomości swoich rodziców. Mamy za to miały za zadanie jak najdłużej odpijać paletką piłkę pingpongową i złowić wędką rybkę, a tatusie jak najdłużej kręcić hula- hop i ubić z białek pianę. Po każdej konkurencji rodzice nagradzani byli medalami przez swoje pociechy.

Spotkanie z książką

W maju realizowaliśmy tematykę związaną z książkami. Dzieci z chęcią korzystają z kącika czytelniczego znajdującego się w sali w czasie zabaw dowolnych. Oglądają i uważnie słuchają czytanych im książeczek przedstawiających pozytywnych bohaterów bajek i baśni. Gościliśmy również w grupie mamy, które z zaangażowaniem czytały dzieciom książeczki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dziękujemy rodzicom za poświęcony nam czas i okazaną życzliwość.

"Serowe koreczki"

"Serowy zawrót głowy"- to kolejny etap naszego programu "Podróż do mlecznej krainy". Zaczęliśmy zajęcia od poznania jak smakują różne rodzaje serów. Dzieci z chęcią i pewnym zaciekawieniem próbowały takich serów jak: żółty, biały, kozi, topiony, pleśniowy czy wędzony. Po degustacji przedszkolaki przystąpiły do pracy i samodzielnie przygotowały koreczki z żółtego sera i świeżych warzyw. Tak przygotowane koreczki nie tylko wyglądały apetycznie, ale i smakowały wyśnienicie, o czym mogła się przekonać nie tylko nasza pani dyrektor, ale i pozostali pracownicy przedszkola.

Piramida Zdrowego Przedszkolaka

Od 15 marca nasze przedszkole realizuje założenia programu "Podróż do Mlecznej Krainy". Każdy tydzień poświęcony był realizacji następującym zagadnieniom: Piramida zdrowego żywienia, Mleko i jego przetwory, Serowy zawrót głowy i Zabawa z jajkami. Tematyka zajęć dotycząca piramidy żywienia rozpoczęła naszą przygodę z programem. Dzieci zapoznały się najpierw ze wszystkimi piętrami piramidy, a następnie pokolorowały ilustaracje produktów wchodzących w skład piramidy. Po pokolorowaniu produktów przedszkolaki same układały poszczególne piętra. Misiaki wiedzą, że produkty znajdujące się w piramidzie żywienia powinny mieć odzwierciedlenie w naszej codziennej diecie.

"Misiakowe kanapeczki"

Realizując tematykę pt. Czynności kuchenne nasze przedszkolaki zamieniły się w małych kucharzy i samodzielnie przygotowały kanapki. Na początku zajęć dzieci poznały etapy powstawania kanapki, a następnie same przystąpiły da działania. Jak przystało na przedszkolaka dbającego o zdrowie i higienę najpierw wszystkie rączki zostały dokładnie umyte. Dzieci założyły fartuszki, przygotowały swoje miejsca pracy, a następnie przygotowały pyszne kanaki z ulubionych przez siepie produktów. Po "ciężkiej" pracy misiaki przystąpiły do degustacji swoich wyrobów.

Zajęcia otwarte

W piątek (22.02.13r.) w naszej grupie rodzice wzięli udział w zajęciach otwartych, których celem było zapoznanie dzieci z bezpiecznymi zabawami zimą. Na początku „Misiaki” były bardzo podekscytowane wizytą gości, ale już po kilku minutach były zaciekawione tematyką zajęć. Przedszkolaki odkrywały zagadkowy obrazek za pomocą magicznej kostki, wymieniały cechy charakterystyczne zimy, „jeździły” na papierowych nartach, rozwiązywały puzzle, a także opowiadały o zabawach zimowych. Wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami m.in. współpracy w zespole, bogatym słownictwem i swoją bystrością. Rodzicom dziękujemy za poświecony nam czas i zapraszamy już na kolejne zajęcia.

Przedszkolak Pełen Zdrowia

Nasze przedszkole od lutego realizuje program Przedszkolak Pełen Zdrowia. W trakcie zajęć dzieci poznają rolę wirusów i bakterii w naszym organizmie, sposoby wzmacniania organizmu, rolę higieny, ruchu i zbilansowanej diety, a także jak dbać o higienę jamy ustnej. „Misiaki” przygotowały „domowe lekarstwa” i przyrządziły sałatkę pod nazwą „Bomba witaminowa” dla wzmocnienia organizmu. Dzieci same myły owoce i warzywa, a także same je kroiły. Po skończonej pracy nadszedł czas degustacji. Misiaki z chęcią kosztowały sałatki jak też podzieliły się z dziećmi ze starszych grup swoimi wyrobami. Również przedszkolaki zwiedziły przedszkolną kuchnię, gdzie poznały osoby w niej pracujące jak taż urządzenia.

Dzień Babci i Dziadka

We wtorkowe popołudnie 22.01.2012r. gościliśmy w naszej grupie specjalnych gości- Babcie i Dziadków. Misiaki przygotowały dla nich krótki występ, podczas którego recytowały wiersze i śpiewały piosenki o swoich dziadkach. Po oficjalnej części dzieci wręczyły swoim gościom drobne upominki, a następnie zaprosiły swoich dziadków na słodki poczęstunek. Po chwili odpoczynku przedszkolaki ze swoimi babciami i dziadkami wzięli udział we wspólnych zabawach i tańcach.

Bal karnawałowy

W piątkek (18.01.2012r.) w naszym przedszkolu został zorganizowany wspaniały bal, na którym można było spotkać księżniczki, barwne motyle, spidermana, rekina, biedroneczki, diabła, a nawet policjanta. Przedszkolaki przebrane w różnorodne kolorowe stroje wspaniale się bawiły w rytm muzyki. Wspólna zabawa sprawiła wiele radości wszystkim dzieciom, a to najważniejsze.

Hu, hu, ha nasza zima zła

Misiaki korzystając z uroków zimy wybrały się na przedszkolną górkę pokrytą puszystym śniegiem. Zabawom nie było końca- dzieci zjeźdżały na sankach, rzucały śnieżkami, a także chodziły po śladach swoich kolegów. Wrażenia  z zabaw na śniegu na pewno zostaną długo w pamięci przedszkolaków. Po udanej zabawie w dobrych humorach wróciły do przedszkola.

Spotkanie z Mikołajem

20.12.12r. w naszej grupie wspólnie z rodzicami odbyło się spotkanie Wigilijne. W oczekiwaniu na przyjście Mikołaja rodzice mieli okazję wysłuchać wierszyków i piosenek przygotowanych przez dzieci. Po występie, który dostarczył rodzicom dużo radości i wzruszeń nastąpił moment składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Następnie przedszkolaki wręczyły rodzicom drobne upominki w postaci pierniczków. Rodzice wspólnie z dziećmi zasiedli do suto zastawionego stołu, a po chwilach oczekiwania przybył do nas specjalny gość- Mikołaj. Oczywiście wszystkie dzieci dostały prezenty od Mikołaja i obiecały, że w przyszłym roku też będą grzeczne.

Pieczemy pierniczki

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia postanowiliśmy wspólnie z dziećmi wykonać własnoręcznie pierniczki dla rodziców. W tym dniu przedszkolaki zamienili się w prawdziwych cukierników i z wielką ochotą i zaangażowaniem wzięły się do pracy. Każdy przedszkolak mógł wybrać sobie kształt piernika. Następnie wykonaliśmy lukier i ozdobiliśmy kolorową posypką. Mamy nadzieję, że pierniczki będą smakowały rodzicom!!!

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece

We wtorek (04.12.12r.) wybraliśmy się z naszą grupą do pobliskiej biblioteki. Dzieci zapoznały się z dobrze im znanymi postaciami bajek i baśni, jak również poznały nowych bohaterów. Dzieci miały okazje samodzielnie wybrać sobie książkę i zapoznać się z nią. Na koniec wizyty dzieci obiecały paniom, że będą częstymi gośćmi w bibliotece.

Dzień Praw Dziecka

Rok 2012 został ogłoszony "Rokiem Janusza Korczaka". Z wielką chęcią i zaangażowaniem włączamy się w działania związane z przybliżeniem dzieciom postaci i twórczości tego wspaniałego pedagoga. 24.11.12r. dzieci z grupy Żyraf zorganizowały przedstawienie pt. "Nie ma ludzi- są dzieci". Na początku pani Małgorzata Grzelak przybliżyła dzieciom postać J. Korczaka, a następnie dzieci zaprezentowały swoim kolegom ich prawa. Na koniec wszystkie razem wzięły udział we wspólnej zabawie przy dźwiękach muzyki.

Happy Halloween

We wtorek nasze „misiaki” zamieniły się w duchy, wampiry, czarownice i diabły. Po śniadaniu rozpoczęliśmy wspólną zabawę: dzieci tańczyły w parach z balonem, przechodziły przez bagno wykorzystując kartki papieru, tworzyły stroje dla swoich kolegów i koleżanek z papieru, a także karmiły się nawzajem chrupkami. Po zabawie przyszedł czas na odpoczynek i słodki poczęstunek. Również gościliśmy w naszej sali starsze grupy, które wyrecytowały wiersz i zaprezentowały swoje stroje.

Wizyta pań pielęgniarek

Realizując tematykę zajęć „W trosce o zdrowie” zaprosiliśmy do naszej grupy panie pielęgniarki. Dzieci poznały podstawowe narzędzia jakimi posługują się pielęgniarki na co dzień w swojej pracy, czyli ze stetoskopem, aparatem do mierzenia ciśnienia, bandażem. Odważni mogli dotknąć i wypróbować przybory na sobie. W nagrodę przedszkolaki otrzymywały dyplomy i naklejki dzielnego pacjenta.

Urodziny Kubusia Puchatka

W piątek tj. 12.10.12r. obchodziliśmy w naszej grupie urodziny Kubusia Puchatka. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje pluszami, książki i wiele innych rzeczy przedstawiające nie tylko naszego solenizanta, ale i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Zabawę zaczęliśmy czytaniem bajki pt. „Przygody Kubusia Puchatka”. Puchatek chcąc odwdzięczyć się dzieciom za pamięć o jego urodzinach przyniósł dla nich małe „co nieco” do spróbowania. Następnie przedszkolaki wykonały portret misia, a także brały udział w różnych zabawach: układanie puzzli z jego wizerunkiem, oglądanie książeczek, a także wspólnie razem urządziliśmy kącik Kubusiowy. Mamy nadzieję, że Kubuś Puchatek zechce nas odwiedzić za rok by wspólnie z przedszkolakami obchodzić swoje urodziny.

Dzień bez Przemocy

2 października obchodziliśmy z naszą grupą Dzień bez Przemocy. Przedszkolaki doskonale wiedzą jak należy się zachowywać w przedszkolu. Dzieci przypomniały, że używamy trzech zaczarowanych słów: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, a także przy niewielkiej pomocy stworzyły Kodeks Zachowań obowiązujący w naszej grupie. Wszystkie przedszkolaki uroczyście przysięgły, że będą starały się go przestrzegać.

Zabawy na świeżym powietrzu

Nasze Misiaki są bardzo zwinne i ruchliwe. Uwielbiają bawić się na terenie przedszkolnym korzystając ze sprzętu rekreacyjnego. Starając się wykorzystać ostatnie promienie lata miło spędzamy czas na dworze.

Jesienne zapasy

Nadeszła jesień, która zwiastuje nam mroźną, długą zimę. Chcąc się do niej przygotować postanowiliśmy zrobić zapasy, które będą nam przypominały o letnich smakach owoców i warzyw. Choć Misiaki wykonywały je na papierze to i tak można zauważyć ich skupienie, cierpliwość i staranność podczas wykonywania tego zadania.

 

Licznik odwiedzin

Dziś3
Wczoraj82
W tygodniu192
Wszystkie104770