logotype
Rok szkolny 2012/2013 PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2012/2013

Dni Ciechanowa - występ "Żółwików"


20 czerwca, nasza grupa reprezentowała Miejskie Przedszkole nr 10

na przeglądzie szkół i przedszkoli z okazji Dni Ciechanowa.

 


 

 

Wizyta w KREATYFCE

z okazji Dnia Dziecka

 


Kochanej mamusi...

 

W dniu Twojego święta

chcę Ci powiedzieć,

że jesteś dla mnie

najdroższa pod niebem!

 


Podsumowanie programu

"Podróż do mlecznej krainy"

 

17 maja 2013r. odbyło się podsumowanie programu realizowanego w naszym przedszkolu przez ostatnie cztery tygodnie. Tym razem dzieci dokładniej poznały czwarte piętro Piramidy Żywienia Przedszkolaka - NABIAŁ. Na wspólnym spotkaniu wszystkich grup "Żółwiki" przedstawiły wierszyk o mleku. W turnieju pt."Mleczna Kraina" najmłodszą grupę  dzielnie reprezentowali: Agatka, Aleksander i Oliwia. Wykonali prawidłowo wszystkie zadania i nagrodzeni zostali brawami oraz dyplomami.


 

Teatrzyk

 

W poniedziałek (15 kwietnia) obejrzeliśmy przedstawienie pt."Pani Zamieć" w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego w Białymstoku.

Była to bardzo pouczająca bajka, w której dobro zwyciężyło nad złem.

 

 

Podsumowanie  programu

"Przedszkolak Pełen Zdrowia"

Nasze przedszkole realizowało program Przedszkolak Pełen Zdrowia. Grupa najmłodszych przedszkolaków również wzięła udział w zajęciach na temat zdrowego odżywiania, dbania o higienę ciała i jamy ustnej. Dzieci uczyły się jak rozpoznać oznaki choroby, dlaczego zasłaniamy usta kaszląc i kichając, jak właściwie myć ręce i zęby, co możemy zrobić, aby być zdrowym. Przedstawicielki grupy I częstowały rodziców naturalnymi syropkami i zdrową surówką z "Domowej Apteczki".

Na spotkaniu podsumowującym realizację programu, "Żółwiki" choć nieśmiało, ale z powodzeniem zaśpiewały piosenkę o myciu zębów i zaprezentowały wierszyk pt."Czystość" I.Salach. Na koniec maluszki włączyły się do wspólnej zabawy.

 

Mali kucharze

 

W ramach realizacji tematu "W kuchni" wybraliśmy się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni. Obejrzeliśmy urządzenia kuchenne i obserwowaliśmy panie kucharki przy pracy. W sali przedszkolnej dzieci poprzez zabawę poznawały pracę kucharza, a także samodzielnie przygotowały pyszne kanapki. Zabawy o  gotowaniu były także okazją do rozmów o zdrowym odżywianiu. Wspólnie ze studentką Panią Eweliną, "Żółwiki" stworzyły Piramidę Zdrowego Żywienia.

 

Wesołe zabawy na śniegu

 


 

Bal karnawałowy

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

"Kocham Babcię, kocham Dziadka
Za ich serce, za ich miłość
W dużym zdrowiu, długie lata
Niech nam żyją, niech nam żyją!"

 

 


Spotkanie wigilijne


We wtorkowe popołudnie, 18 grudnia, w naszej sali było wyjątkowo elegancko i miło. Do przedszkola przyszli zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie i rodzeństwo przedszkolaków po to, aby wspólnie przeżywać magię świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zaprezentowały okolicznościowe wierszyki i zaśpiewały piosenki. Nie zabrakło życzeń i tradycyjnego opłatka. Pojawił się też wyczekiwany przez dzieci Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

Wychowawczynie serdecznie dziękują wszystkim przybyłym gościom za miłą atmosferę. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Ciemniewskiej i Pana Zawadzkiego za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

 

 

Pieczemy pierniczki

 

W poniedziałek (17 grudnia ) nasze dzielne trzylatki piekły w przedszkolu pierniczki. Wykrawały z ciasta kształty oraz ozdabiały lukrem i kolorową posypką. Upieczone  pierniczki będą ozdobą na świątecznym stole podczas spotkania wigilijnego w grupie z rodzicami. Przygotowanie tych łakoci sprawiło dzieciom dużo radości i wprowadziło w radosny nastrój świąt Bożego Narodzenia.

 

Dokarmiamy ptaki


W minionym tygodniu "Żółwiki" poznawały ptaki, które towarzyszą nam w czasie zimy. Dzieci wykonały prace plastyczne, które z dumą prezentują na zdjęciach. W ogrodzie przedszkolnym zawiesiliśmy specjalnie przygotowaną karmę, a karmniki na naszych parapetach wypełniliśmy ziarenkami. Teraz będziemy obserwować przez okna naszej sali, czy pokarm smakuje naszym skrzydlatym przyjaciołom.

 

 

"Widzieć w dziecku człowieka"

Janusz Korczak

 

Nasze Przedszkole włączyło się w obchody Roku Janusza Korczaka. Dzieci z grupy "Żółwiki" z uwagą wysłuchały opowieści zaproszonego gościa. Pani Małgorzata Grzelak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie przeczytała dzieciom fragmenty książki pt."Pamiętnik Blumki" Iwony Chmielewskiej i opowiedziała o Januszu Korczaku. Następnie dzieci ze starszych grup w formie wierszyków przedstawiły Prawa Dziecka. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

 

 

 

 

 

"Pasuję Cię na przedszkolaka..."


30 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość "Pasowania na przedszkolaka". Dzieci z grupy "Żółwiki" przygotowywały się do tego dnia od początku pobytu w przedszkolu. Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Za swoje pierwsze wspólne występy otrzymały burzę oklasków. Pasowania, olbrzymim lizakiem, dokonała nasza Pani Dyrektor. Potem były dyplomy, upominki, oklaski i duma, że jest się już nie maluchem, a prawdziwym przedszkolakiem! Na dzieci i dumnych ze swoich pociech rodziców czekał słodki poczęstunek.

Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy miłych chwil w przedszkolu!

 

 

 

Spacer

Korzystając z pogodnych dni "Żółwiki" uczą się jak spacerować w grupie.Na placu zabaw

 

 

 

Zabawy dowolne w sali przedszkolnej

 

Zajęcia logopedyczne


Maluszki też dbają o czystość środowiska

Dzieci z grupy „Żółwiki” włączyły się w akcję „Sprzątanie świata” i posprzątały teren wokół przedszkola.


A tak odpoczywamy…


 

Tak bawimy się na rytmice…SPOTKANIA ADAPTACYJNE

W dniach 29-31 sierpnia 2012r. w naszym przedszkolu odbyły się spotkania adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Dzieci i ich rodzice mogli poznać się wzajemnie, panie pracujące  w grupie I, obejrzeć salę, łazienkę, szatnię i kąciki zabaw. Miały także możliwość zjeść posiłek i "spróbować" jak się leżakuje w przedszkolu.
 

Licznik odwiedzin

Dziś2
Wczoraj82
W tygodniu191
Wszystkie104769