logotype
Rok szkolny 2012/2013 PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2012/2013

Wycieczka do Płocka.

Dnia 20 czerwca dzieci udały się na wspólną wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem był spektakl w Teatrze Dramatycznym pod tytułem "Calineczka".  Widowisko było piękne i wszyscy z ciekawością je oglądali. Wspaniałe były efekty świetlne, muzyka, a gra aktorów pełna podziwu. Z teatru udaliśmy się do ZOO. Dzieci mogły zobaczyć tam zwierzęta żyjące na innych kontynentach, posłuchać  o nich różnych ciekawostek. Najbardziej podobały się wszystkim małpki, lew i najstarszy aligator -  Marta. Z ogrodu zoologicznego pojechaliśmy do sali zabaw "Happy Meal" . Tam dzieci mogły wyszaleć się , biegać ,skakać, grać w różnorodna gry. Odważni malowali sobie twarze i brali udział w zawodach w przeciąganiu liny. Po takich szaleństwach wszystkie dzieciaki zgłodniały. w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Płońsku, by skosztować kanapki z Mc Donalda. Pełni wrażeń i troszkę stęsknieni za rodzicami wróciliśmy do Ciechanowa.

Urodziny Witka T.

Oglądamy teatrzyk

Dzień Dziecka w Kreatyfce

Zajęcia z programu TOC - zaprojektowanie korony dla Calineczki

Grupa "Tygryski" bierze udział w pilotażowym programie "Myślę - Rozumiem - Wiem". Na jednym z zajęć dzieci pracowały w oparciu o bajkę pt. "Calineczka". Zadaniem przedszkolaków było zaprojektowanie korony dla Calineczki z zastosowaniem narzędzi TOC - drzewka ambitnego celu. W czasie zajęć dzieci  mogły rozwijać swoją pomysłowość i wyobraźnię, dostrzegły i zrozumiały potrzebę planowania swojej pracy. Przeanalizowały jakie są przeszkody uniemożliwiające realizację celu. Podawały rozwiązania w celu pokonania trudności. Przedszkolaki wiedzą jak posługiwać się uproszczonym rysunkiem i symbolami. W czasie zajęcia doskonaliły swoją sprawność manualną, kreatywność i inwencję twórczą. Mogły poprzez zabawę i wyobraźnię przenieść się do świata baśni i poczuć się jak szczęśliwa Calineczka.

Oglądamy bajkę w wykonaniu uczniów ze SP Nr 3

We wtorek 28 maja odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 wystawiając bajkę "Kłótnia wróżek". W pięknych strojach przedstawiły wątki z najbardziej znanych dzieciom bajek. Przedszkolaki bez trudu odgadywały kolejne tytuły baśni. Wśród dzieci szkolnych byli absolwenci naszego przedszkola. Jesteśmy z nich bardzo dumni, że nie zapominają o młodszych kolegach, koleżankach i pamiętają o "swoim" przedszkolu.

Urodziny Kingi Ł.

Sto lat! Sto lat - wujek krzyczy.

Ciocia wręcza kosz słodyczy,

dziadek w nowej swej koszuli,

babcia Cię do siebie tuli.

Mama torcik dekoruje,

tato wszystko to filmuje.

Skąd to całe zamieszanie?

Urodzinki masz kochanie.

Dzień Mamy i Taty

Dnia 27 maja dzieci gościły w przedszkolu swoich najukochańszych rodziców - Mamę i Tatę. Doceniając to jak bardzo się o nich troszczą i kochają, dzieci podziękowały recytowanymi wierszami i piosenkami. Na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech. Potem był czas na wspólny poczęstunek. Dzieci miały swój występ, więc przyszedł czas i na rodziców. Mamy miały za zadanie rozpoznać swój portret namalowany przez dziecko, tatusiowie wiązali krawaty na czas i przyszywali guziki. Było także rodzinne układanie puzzli, z których wyszło serduszko z napisem "Kocham Was całym sercem". Dzieci pokazały jak bardzo ważni są dla nich obydwoje rodzice - mama i tata.

Obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki

Urodziny Mirona D.

Ile w ulu pszczół robotnic,

ile pociąg mija zwrotnic,

ile kwiatów liczy łąka,

ile kropek ma biedronka,

tyle szczęścia i słodyczy

w Dniu Urodzin Mironku każdy Ci życzy

Warsztaty - Robimy odlewy gipsowe

Przedszkolaki brały udział w warsztatach podczas, których wykonały odlewy gipsowe. Każdy mógł wykonać własnoręcznie odlew dla mamy w formie serduszka. Dzieci dowiedziały się dlaczego gips robi się twardy. Każde dziecko spróbowało swoich sił, rozwijało swoja wyobraźnię i twórczość plastyczną. Kto wie, może w niektórych drzemie ukryty talent plastyczny?

Sprzątamy i odnawiamy las

Jak co roku nasze przedszkole brało udział w akcji "Sprzątamy i odnawiamy las". Dzieci spotkały się z leśniczym, który opowiedział o lesie i jego mieszkańcach. Poinformował dzieci dlaczego trzeba dbać o las i w jaki sposób to robić. Przedszkolaki przystąpiły do sprzątania, a trzeba przyznać, że śmieci było niemało. Po wysprzątaniu lasu nadszedł czas na wspólne zabawy przy, których radości było co nie miara. 

Siejemy warzywa i kwiaty w ogródku przedszkolnym

Serowy zawrót głowy - zajęcia z programu "Podróż do Mlecznej Krainy"

Biorąc udział w programie "Podróż do Mlecznej Krainy" dzieci na jednych z zajęć przygotowywały twarożek w różnych smakach. Dzieci dowiedziały się, że ser ma dużo wartości odżywczych niezbędnych do wzrostu mocnych kości. Wszyscy zaangażowali się do pracy, jedni kroili szczypiorek, inne dzieci ścierały rzodkiewkę. Pozostałe dwie grupy wykonały twaróg ze śmietanką oraz cukrem i na słono. Potem nadszedł czas na smakowanie, który najlepszy. Okazało się, że wszystkie pasty twarogowe bardzo dzieciom smakowały, również przedszkolaki z grupy "Misiaków" częstowane twarożkiem zajadały go ze smakiem.

"Wycieczka do Straży Pożarnej"

Podczas realizacji tematyki o zawodach rodziców wybraliśmy się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Już na samym początku powitał dzieci strażak, który opowiedział jak dawniej strażacy gasili pożary pokazując stary, zabytkowy sprzęt. Dzieci zobaczyły salę, w której strażacy ćwiczą poprawiając swoją kondycję. Następnie przedszkolaki miały możliwość zobaczenia pokoju, gdzie przyjmowane są zgłoszenia o pożarach, wypadkach. Najbardziej podobał się wszystkim ogromny garaż, w którym znajdowały się samochody. Dzieci obejrzały pokaz jak strażak przygotowuje się do wyjazdu na akcję. Zwiedziły jeden z samochodów strażackich, co niektórzy mogli przymierzyć kask, który okazał się bardzo ciężki. Strażacy pokazali przedszkolakom, jak udziela się pierwszej pomocy. Dzieci bardzo ucieszyły się z pokazu lania wody i wspinania się bardzo odważnego strażaka na ścianę przeznaczoną do ćwiczeń. Potem przyszedł czas na wspólne zdjęcie i podarowanie strażakom na pamiątkę pracy zrobionej przez dzieci. Na koniec czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie kiełbaska z grilla i słodycze. Wycieczka do Straży Pożarnej bardzo się dzieciom podobała i zostanie na długo w pamięci.

Uczestniczymy w programie "Podróż do mlecznej Krainy"

Segregujemy śmieci

Międzynarodowy Dzień Ziemi – Wizyta u Prezydenta

Wręczenie nagród za konkurs na palmę i pisankę wielkanocną

Spacer po Ciechanowie

Urodziny Kuby B

Urodziny Filipa Cz

Oglądamy teatrzyk

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

03 kwietnia w grupie "Tygrysków" obchodziliśmy święto książki. Dzieci przypomniały jak należy dbać o książki, ułożyły kodeks dbania o nie. Oglądały książki dla małych dzieci i dla starszych. Potrafiły nazwać miejsca, gdzie można kupić i wypożyczyć książki.Poznały zasady  ich wypożyczania. Przedszkolaki wiedzą, że z książek można  dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Na koniec zajęć każdy wykonał kolorową zakładkę do swojej książki.

Urodziny Oskara

W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.
Dalej żyrafy... lisy... niedźwiedzie...
Na samym końcu pyszny tort jedzie...
Zające z miną uśmiechniętą wołają:
"Dziś jest Oskarku Twoje święto”

Wycieczka do sklepu

Realizując tematykę o robieniu zakupów przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego supermarketu. Mogły zapoznać się z pracą ekspedientki i kasjerki. Poznały różne działy, w których można zakupić różnorodny towar. Dzieci wiedzą jak zrobić zakupy i jak zachować się w sklepie.

Program „Przedszkolak pełen zdrowia”

Od dnia 11 lutego dzieci brały udział w realizacji programu „Przedszkolak pełen zdrowia” z cyklu akcji Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Dzięki jego realizacji przedszkolaki dowiedziały się wiele o zdrowiu, jak o nie dbać i zapobiegać chorobom. Poznały pojęcie choroby i zdrowia, dowiedziały się co to są wirusy i bakterie. Zapoznały się ze sposobami wzmacniania swojej odporności. W czasie realizacji programu podkreślona została ważna rola higieny, ruchu i odpowiedniego odżywiania się. Ostatnim etapem był blok tematyczny dotyczący higieny jamy ustnej, właściwego i regularnego mycia zębów oraz wizyt u stomatologa .Podczas realizacji poszczególnych bloków tematycznych dzieci poznawały bohaterów ze „Zdrowego Zakątka”. Wykonywały ciekawe plakaty, poznały skład receptur na domowe leki, które wspólnie wykonały. Zdrowo się odżywiały znając zasadę poznanej piramidy zdrowia. Przez cały tydzień dzieci odznaczały umycie zębów po śniadaniu i po obiedzie.

Na zakończenie programu dzieci brały udział we wspólnej zabawie – prezentowały układ taneczny do piosenki „Szczotka , pasta” oraz wiersz „Lekarstwo misia”, gdzie Karolinka wcieliła się w rolę pani doktor, a Szymuś – misia.

Teraz na pewno każdy przedszkolak wie, jak o zdrowe zadbać swe.


Zajęcia otwarte

Dnia 06 marca odbyły się zajęcia otwarte o tematyce „Uśmiechy piękne mamy, bo o zęby swoje dbamy”. Zajęcia były podsumowaniem wiadomości o higienie jamy ustnej, jakie dzieci zdobyły podczas realizacji programu „Przedszkolak pełen zdrowia”. Podczas zajęć dzieci poznały historię niesfornego tygryska, który nie chciał myć zębów. „Odwiedziły” krainę Radosnego Uśmiechu i krainę Smutku. Znając zasady mycia zębów podały tygryskowi cenne rady i wskazówki, jak i dlaczego należy dbać o zęby. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych i pięknie zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Szczotka, pasta”. Dzieci miały okazję obejrzeć pokaz mycia zębów z wykorzystaniem modelu szczęki i szczoteczki. Podsumowaniem były wspaniale wykonane plakaty.

Każde dziecko z grupy „Tygrysków” wie, że należy dbać o zęby i dokładnie je szczotkować. Na koniec wszyscy otrzymali nagrody i odznaki.


"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom” i obchodzonego "Roku Tuwima" zorganizowane zostały w naszej grupie piątkowe spotkania z  literaturą  dziecięcą. Rodzice czytają dzieciom bajki, baśnie i opowiadania. Dzieci z zaciekawieniem słuchają bajek czytanych przez mamę, starsze rodzeństwo, a także absolwentów naszego przedszkola.

 

Spotkanie z pielęgniarką.

W związku z realizacją programu „Przedszkolak pełen zdrowia” grupę  „Tygryski” odwiedziła pani pielęgniarka. Przeprowadziła z dziećmi ciekawą rozmowę na temat zdrowia i zdrowego odżywiania się. Dzieci umiały odpowiedzieć na pytania pielęgniarki, która była pełna podziwu ,że przedszkolaki mają taką wiedzę. Dała cenne rady jak zapobiegać różnym chorobom. Każdy mógł posłucha jak bije jego serduszko, zmierzyć ciśnienie i zrobić inhalację. Odważnych nie brakowało. W nagrodę dzieci otrzymały zestaw strzykawek, które wykorzystały do zabawy. Na zakończenie dzieci podziękowały gościowi i obiecały dbać jak najlepiej o swoje zdrowie.


14 LUTY "DZIEŃ WALENTYNEK"

14 lutego obchodziliśmy Walentynki. W tym dniu w sali "Tygrysków" zrobiło się bardzo czerwono. Każdy starał się być dla siebie miły. Dzieci brały udział w zabawach, szukały swojej walentynki łącząc serduszka z puzzli, wykonywały ciekawe prace plastyczne. Niektórzy koledzy nie zapomnieli o swoich koleżankach i obdarowali je walentynkowymi niespodziankami.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

"Więc zabierz mnie pod tamten dach, gdzie pachnie chleb, gdzie cisza gra, a każda z nut brzmi tylko nam ta dla mnie, dla ciebie, ta dla mnie ,dla Ciebie, nam" te słowa z piosenki Seweryna Krajewskiego dedykowały dzieci swoim babciom i dziadkom na uroczystości z okazji ich święta. w tym pięknym dniu wnuczki i wnukowie zabrali swoich dziadków w podróż wspomnień. Przypomnieli, jak babcia z dziadkiem chodzili na herbatkę do kawiarni, jak brali udział w rajdach. Dzieci zatańczyły w rytm walczyka do znanej dziadkom piosenki "Błękitna chusteczka". Przywołane zostało wiele pięknych wspomnień, a niejednej babci  i dziadkowi zakręciła się w oku łza. Wnukowie obdarowali gości upominkami i zaprosili do poczęstunku. Nadszedł również czas na wspólną zabawę. Każda odważna babcia i dziadek za piękny taniec otrzymali medale. Babcie świetnie poradziły sobie z przyszywaniem guzików.

Zabawa była wspaniała, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków i ich wspaniałego występu.

Wspólne zabawy z grupą "Żyraf"

Na zajęcia gimnastyczne zaprosiliśmy dzieci z grupy "Żyrafy". Zabawa była wspaniała. Naszym przyborem były kolorowe balony, a ćwiczenia i zabawy z nimi wywołały u dzieci wiele radości.

 

BAL KARNAWAŁOWY

"W karnawale, w karnawale często chodzi się na bale".

Dnia 18 stycznia w naszym przedszkolu odbył się wspaniały bal karnawałowy. W tym dniu ciężko było rozpoznać twarze dzieci, które kryły się pod wspaniałymi maskami. Wśród chłopców królował: Spider - Man, Zorro, diabełek i kowboj.

Dziewczynki również wyglądały pięknie w strojach królewny, motylka, syrenki i tygryska. Wszystkie dzieci tańczyły przy rytmach skocznej, wesołej muzyki, tworc wężyki i kółeczka. Zabawa była wspaniała. Szkoda,że taki bal będzie dopiero za rok.

 

Zabawy na śniegu

Korzystając z pięknej pogody zimowej wybraliśmy się na przedszkolną górkę, żeby pozjeżdżać na sankach. Radości było co nie miara, wszystkie dzieci z roześmianymi buziami zjeżdżały "z górki na pazurki". Nie zabrakło chętnych do robienia aniołków na śniegu i lepienia bałwana. Z niecierpliwością czekamy na jeszcze więcej śniegu i zabawy zimowe na dworze.

 


Urodziny Kuby

W dniu Twych 5 Urodzin
W dniu Twego święta
Niech buzia Twa będzie uśmiechnięta
Przez cały czas jak słoneczko na niebie
Bo Kubusiu lubimy Ciebie!

Zimowe Krajobrazy

Choć za oknami nic nie wskazuje na to,że jest zima, mimo to dzieci oczami swojej wyobraźni potrafiły stworzyć wspaniałe krajobrazy zimowe. Wystarczyło trochę białego materiału, pasta do zębów, kartka i wspólny pomysł dzieci. Efekt końcowy był wspaniały, teraz prace dzieci mogą ozdabiać przedszkolny korytarz.

Urodziny Michalinki

Idzie misio, idzie konik,
małpka, piesek no i słonik.
Wszyscy razem z balonami,
z najlepszymi życzeniami!
Bo to dzień radosny wielce,
masz już jeden roczek więcej!

JASEŁKA I SPOTKANIE WIGILIJNE W PRZEDSZKOLU

"Wśród nocnej  ciszy, głos się rozchodzi ....." tak śpiewały dzieci w grupie "Tygrysków" podczas spotkania wigilijnego, które odbyło się 19.12.2012 roku. Dzieci przedstawiły zaproszonym rodzicom jasełka, śpiewały kolędy i pastorałki. Choć trema była ogromna, to pokonały wstyd i zaprezentowały się wspaniale. Potem przyszedł czas na długo oczekiwanego gościa,a był nim oczywiście Mikołaj. Odwiedził dzieci z wielkim workiem prezentów, na które tak długo czekały. Mikołaj nie zapomniał o rodzicach i obdarował ich słodkimi pierniczkami. Później był wspólny poczęstunek i śpiewanie kolęd. Szkoda, że na spotkanie z Mikołajem trzeba czekać znów cały rok.

Wizyta w SP Nr 3

13.12.12r. nasze przedszkolaki odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 3. Starsze koleżanki i koledzy przygotowały Jasełka. Po występie dzieci wykonały świąteczne zadanie. Z pomocą uczennic klasy trzeciej udekorowały choinkę, bombkę, bucik oraz Mikołaja. Dobrze się przy tym bawiły, a przy okazji nawiązały nowe znajomości. Efekty prac można podziwiać w holu naszego przedszkola.

Występ Karolinki

11 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 5 w Ciechanowie odbył się X Festiwal Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych. Nasze przedszkole reprezentowała Karolinka Kuczyńska. Zaśpiewała kolędę „Z narodzenia Pana”. Występ Karolinki był wspaniały i zakończył się sukcesem. Nasza Mała Artystka zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!!!!!


 

MIKOŁAJKI

 

Po spektaklu "Dziewczynka z zapałkami" na dzieci czekała niespodzianka, mianowicie odwiedziny długo wyczekiwanego gościa. Mikołaj zawitał z workiem pełnym  prezentów, wysłuchał piosenki zaśpiewanej przez małe Tygryski, następnie podarował im prezenty. Dzieci były szczęśliwe i przejęte. Mikołaj obiecał spotkać się z maluchami za rok.


TEART POPERA W SPEKTAKLU „DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”

W Mikołajki przedszkolaki obejrzały spektakl „Dziewczynka z zapałkami”. Ta wspaniała opowieść wybitnego bajkopisarza Andersena wyczula na ludzką krzywdę i sprawia, że staramy się pomagać innym. Dzieci bardzo żywo i z przejęciem reagowały na różne sytuacje z tej smutnej historii.  Miały również okazję dołączyć do aktorów śpiewając z nimi kolędy, gdyż tymi właśnie pieśniami przeplatany był spektakl. Dzięki opowieści przedszkolaki  zrozumiały, że są dzieci,  żyjące w ubóstwie, które należy dostrzec. Na koniec aktorzy przygotowali dla dzieci konkurs sprawdzający ich pamięć i uwagę. Padały pytania dotyczące obejrzanej przed chwilą historii biednej dziewczynki. Okazało się, że większość przedszkolaków zna odpowiedzi na zadawane pytania, a te dzieci które wykazały się refleksem otrzymywały upominki.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

30 listopada zorganizowaliśmy wróżby andrzejkowe. Zajęcia wyglądały troszkę inaczej. „Wróżka” zapoznała dzieci wieloletnią tradycją andrzejkową i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy i wróżb. Dzieci wspaniale bawiły się przy muzyce i wróżyły co przyniesie im przyszłość. Najciekawszą wróżbą było lanie wosku, a potem odczytywanie co mogą oznaczać utworzone formy.

Spotkanie z lekarzem weterynarii

Realizując tematykę  o zwierzątkach domowych zaprosiliśmy do grupy „Tygrysków” lekarza weterynarii, mamę jednego z naszych przedszkolaków. Dzieci z zaciekawieniem i  zainteresowaniem słuchały na czym polega praca weterynarza, na co mogą chorować zwierzęta. Dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzątkami hodowanymi w domu. Pani weterynarz przekazała przedszkolakom ważne informacje o tym jakie choroby mogą przenosić zwierzątka na ludzi. Najciekawszą niespodzianką dla dzieci był gość, który przyjechał do przedszkola z panią weterynarz, a mianowicie królik -  Pusia. Mimo, iż była bardzo wystraszona, to pokazała się dzieciom w całej okazałości.

Dzieci z grupy „Tygryski” składają serdeczne podziękowania pani weterynarz Katarzynie Mądrej za przekazanie cennych informacji i wzbogacenie wiedzy o zwierzątkach.


Poznajemy zwierzęta

Poznaliśmy zwierzątka, które choć żyją w środowisku wodnym, to można je hodować w domu. Jednym z nich był  żółwik  o imieniu Czesio. Dzieci dowiedziały się w jakich warunkach żyje i czym się odżywia. Każdy mógł dotknąć jego skorupki i zobaczyć, czy rzeczywiście jest twarda.

Kolejnym zwierzątkiem były rybki, których nie udało się przynieść do przedszkola ale dzieciom wystarczyły kolorowe rybki papierowe, którymi świetnie można było się bawić .

 

"Nie ma dzieci- są ludzie"

Janusz Korczak

 

Nasze Przedszkole włączyło się w obchody Roku Janusza Korczaka. Dzieci z grupy "Tygryski" z uwagą wysłuchały opowieści zaproszonego gościa- pani Małgorzaty Grzelak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Przeczytała dzieciom fragmenty książki pt."Pamiętnik Blumki" Iwony Chmielewskiej i opowiedziała o Januszu Korczaku. Następnie dzieci z naszej grupy przedstawiły Prawa Dziecka. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy


Święto Pluszowego Misia

Jak co roku uroczyście świętujemy z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (25 listopada). Nasze przedszkolaki spacerowały na terenie osiedla i częstowały przechodniów pysznymi cukierkami. Potem był czas na wspólne zabawy i konkursy. Na koniec dzieci otrzymały dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.


Mamo, Tato nie pal!

Podczas realizacji programu "Czyste powietrze wokół nas" dzieci z grupy "Tygryski" wybrały się na spacer ulicami Ciechanowa. Głosząc przechodniom hasło: "Każdy przedszkolak z 10 wie, że papierosy są złe", oznajmiły iż papieros to wróg, a palenie to bardzo zły nawyk.

 

Robimy kotyliony na Święto Odzyskania Niepodległości.

Przedszkolaki z grupy "Tygryski" wiedzą, że 11 listopada obchodzimy bardzo ważne święto dla wszystkich Polaków.

W piątek 07 listopada dzieci przypomniały jakie są symbole narodowe, śpiewały hymn Polski i wykonywały biało - czerwone kotyliony na znak, że są prawdziwymi Polakami.

 

Urodziny Karolinki

Świeczki się na torcie mienią,
obok wiśnie się czerwienią,

cudnie pachnie czekolada,
skrzy się w szklankach lemoniada,
baloniki wiszą w górze,
klaun oklasków zbiera burzę,
a to wszystko z tej przyczyny,
że masz dzisiaj urodziny!


HAPPY HALLOWEEN

We wtorek wspólnie z grupąŻyraf” zorganizowaliśmy wesoły dzień halloween. W przedszkolu było strasznie a zarazem wesoło! To wszystko za sprawą poprzebieranych dzieci za diabełki, czarownice, dobre duszki, piratów i słodkie dynie. Podczas przedszkolnych obchodów halloween każdy mógł się zaprezentować, wziąć udział w konkursach i zabawach. Przez cały dzień na twarzach dzieci królował uśmiech, bo dobra zabawa to hasło przewodnie tego święta.

 

 

PAMIĘTAMY


Wycieczka na pocztę

29.10.odwiedziliśmy pobliski Urząd Pocztowy. Pani naczelnik oprowadzała nas, opowiadając  o specyfice pracy w tym miejscu. Dowiedzieliśmy się jak pracowano kiedyś, a jak współcześnie. Mogliśmy przyjrzeć się z bliska pracy listonosza, a także pozostałych pracowników urzędu. Obserwowaliśmy interesantów przychodzących na pocztę oraz przyglądaliśmy się przedmiotom wykorzystywanym na poczcie. Takim przedmiotem jest waga która waży paczki. Na koniec pani naczelnik podarowała nam paczkę- niespodziankę, a my zostawiliśmy na pamiątkę własnoręcznie robione znaczki.


Spotkanie z ratownikiem medycznym

W przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych, którzy przekazali dzieciom wiele cennych informacji dotyczących ich pracy. Można było zobaczyć wyposażenie karetki pogotowia oraz potrzebny sprzęt do ratowania życia ludzi. Przedszkolaki zabłysnęły wiedzą i świetną znajomością numerów alarmowych. Ratownicy byli pełni podziwu.

Urodziny Kubusia Puchatka

Wszystkie dzieci kochają misie, a najbardziej Kubusia Puchatka. Nie zapomniały o jego urodzinach, które obchodzone były w piątek. Przedszkolaki przyniosły książeczki i przytulanki związane z bohaterem dnia Kubusiem Puchatkiem. Dzieci słuchały fragmentów przygód Puchatka, kolorowały misia i układały puzzle.  Skoro były to urodziny nie mogło zabraknąć tortu, który wykonały dzieci podczas zajęć.


Słodki dzień

Dziś sprawdzaliśmy nasze umiejętności kulinarne. Postanowiliśmy wykonać deser z owocowych galaretek, bitą śmietaną i wafelkami. Była przy tym świetna zabawa a efekt naszych prac szybko zniknął z talerzyków. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom mistrza kuchni.


Zajęcia gimnastyczne

W myśl zasady: W zdrowym ciele zdrowy duch gimnastykujemy nasze ciała. Bardzo to lubimy, co zresztą widać na zdjęciach. Dziś ćwiczyliśmy pracę paluszków naszych stóp, sprawdzaliśmy celność oka wrzucając woreczki do obręczy, oraz świetnie bawiliśmy się w rekina i sardynki Puszcza oczko


Dzień bez przemocy

2-10.2012 r. jest datą Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy. W tym dniu poznaliśmy drugie znaczenie słowa POKÓJ,  rozmawialiśmy o szacunku wobec siebie oraz o tym, jak miło jest pomagać innym. Na koniec udekorowaliśmy wielkie Serduszka Przyjaźni naszymi rysunkami, a ciocia podarowała każdej grupie gołąbka pokoju.


Na straganie

Na straganie w dzień targowy… Po przeczytaniu bajki Jana Brzechwy postanowiliśmy wybrać się na mały targ niedaleko naszego przedszkola, aby sprawdzić czy warzywa i owoce rzeczywiście są takie niesforne ;-) Dowiedzieliśmy się również, jakie dary z sadu i ogrodu można kupić jesienią na bazarku. Największy problem był z rozpoznaniem i nazwaniem kalafiora i brokułów. Wszystkie inne owoce i warzywa dzieci doskonale znają.


Spotkanie z policjantem

Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków we wrześniu zorganizowane zostało spotkanie z panem policjantem. Dzieci dowiedziały się na czym polega  praca policjanta,  zapoznały się  z akcesoriami używanymi przez policję. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania chwaląc się zdobytą wcześniej wiedzą. Przedszkolaki wiedziały na jakim świetle przechodzi się przez ulicę , pochwaliły się świetną znajomością numerów alarmowych. Na koniec zaprezentowały piosenkę o bezpieczeństwie na ulicy. W nagrodę otrzymały maskotki pancernika, który będzie przypominał o zapinaniu pasów w samochodzie. Przedszkolaki podziękowały za miłe spotkanie wręczając kwiaty i obiecały, że będą dbać o bezpieczeństwo swoje i innych dzieci.


Bierzemy udział w akcji sprzątania świata.

Wszystkie dzieci wiedzą, że należy dbać o naszą Ziemię. Przedszkolaki z grupy "Tygrysków" poszły sprzątać świat w piątek 14 września. Spacerując dzieci zbierały wszystkie napotkane śmieci i wrzucały do worków. Dzięki przedszkolakom świat będzie jeszcze ładniejszy.


Ustalamy kodeks zachowań naszej grupy.

Każde dziecko z grupy "Tygrysków", wie jak należy zachować się w przedszkolu. Na zajęciach wspólnie został ustalony kodeks zachowań. Wszyscy obiecali, że będą go przestrzegać.


Zabawy w przedszkolu.

Poprzez zabawę uczymy się rozpoznawać swoje imiona. Korzystając ze słonecznej pogody bawimy się na terenie przedszkola.


 

Licznik odwiedzin

Dziś2
Wczoraj82
W tygodniu191
Wszystkie104769