logotype
Rok szkolny 2011/2012 PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2011/2012


Udział żółwików w konkursie
Dwie reprezentantki naszej grupy (Maja P. i Maja W.) wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Ja i mój świat- zdrowie wokół nas”. Dziewczynki otrzymały dyplomy i drobne upominki.

 

Gratulujemy !

 

Wyjazd do lasu

04.06.2012r. przedszkolaki pojechały do lasu, do Ościsłowa. Dzieci miały okazje do bliższego obcowania z naturą. Spotkały tam wiele ciekawych okazów drzew jak i innych mieszkańców lasu. Po spacerze ścieżką edukacyjną żółwiki posiliły się kiełbaską upieczoną w ognisku, aby później ze wszystkimi dziećmi wziąć udział w zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu.

 

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbył się Wewnątrzprzedszkolny Turniej Sportowy pod hasłem „Ruch to zdrowie”. Żółwiki rywalizowały z grupą Misiaki. Dzieci brały udział w następujących konkurencjach: Stopa za stopą, podawanie piłki górą, jazda samochodem, przejście przez tunel czy rzut do celu. Przedszkolaki w tym dniu   świetnie się bawiły ze starszymi koleżankami i kolegami. Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki w postaci słodyczy.

 

DZIEŃ MAMY I TATY


Żółwiki 28.05.2012r. obchodziły dzień szczególny dla rodziców- Dzień Mamy i Taty. Podczas występów „maluszki” prezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Dzieci po występach wręczyły rodzicom drobne upominki: mamy otrzymały piękne korale, a tatusiowie eleganckie krawaty. Po słodkim poczęstunku rodzice wraz ze swoimi pociechami brali udział w zabawach integracyjnych, w których musieli wykazać się nie tylko znajomością swojego dziecka, ale także pewnymi umiejętnościami. Rodzice obierali jabłka plastikowym nożem, rozpoznawali swoje dziecko za pomocą dotyku, tańczyli z balonem, a także projektowali strój dla swojej pociechy z papieru toaletowego. Rodziców zapraszamy za rok na występy dzieci i wspólną zabawę.


Żółwiki z wizytą w aptece.


Maluszki wybrały się do apteki w celu zapoznania się nie tylko z osobami tam pracującymi, ale także produktami, które można tam nabyć. Dzieci miały możliwość nie tylko zwiedzenia apteki, ale także mogły zobaczyć jej zaplecze, gdzie wykonywane są różne lekarstwa. Na koniec wizyty dzieci dostały na pamiątkę drobne upominki. Do przedszkola wróciły zadowolone i szczęśliwe.

 

Majowa łąka

Na początku maja żółwiki realizowały tematykę związaną z mieszkańcami łąki. Dzieci poznały nazwy, a także zapoznały się z wyglądem naszych małych przyjaciół zamieszkujących łąkę. Nasze żółwiki wykonały metodą orgiami biedronkę, a także wykorzystując  rolki po papierze toaletowym  pszczółki. Przedszkolaki wybrały się na przedszkolną łąkę i za pomocą lupy wyszukiwały jej mieszkańców.

 

Licznik odwiedzin

Dziś2
Wczoraj82
W tygodniu191
Wszystkie104769