logotype
Rok szkolny 2011/2012 PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2011/2012


Zabawa w teatr

Podczas realizacji tematyki o teatrze dzieci miały okazję wcielić się w rolę aktorów.
Ubrane w różnego rodzaju maski i czapki odgrywały krótkie scenki, odgadywały tytuły znanych bajek. Wśród dzieci można było dostrzec drzemiące prawdziwe talenty aktorskie.


 

Rozstrzygnięcie konkursu.

W Miejskim Przedszkolu Nr 8 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ja i mój świat – zdrowie wokół nas”. Nie było przegranych, wszystkie dzieci zostały zwycięzcami  i dla każdego czekała nagroda. Z grupy „Misiaki” zostały wyróżnione  prace następujących dziewczynek: Michalinki , Martusi, Karolinki oraz Julki. Dziewczynki z radością odebrały nagrody i dyplomy, które bardzo im się podobały.


 

Wyjazd do lasu.

Z okazji Dnia Dziecka wszystkie przedszkolaki pojechały do lasu ościsłowskiego.  Nie zabrakło tam wspaniałych atrakcji. Jedną z nich był spacer po ścieżce edukacyjnej, gdzie dzieci obserwowały leśną przyrodę, oglądały różne tablice informacyjne przedstawiające roślinność i zwierzęta zamieszkujące ten las. Następnie nadszedł czas na zabawy integracyjne, podczas których dzieci wspaniale się bawiły. Kiedy zgłodniały posiliły się upieczoną kiełbaską z nad ogniska. Zajadały ze smakiem i apetytem.  Po udanej zabawie nadszedł czas na powrót do przedszkola i stęsknionych rodziców.


Dzień Dziecka

01 czerwca w przedszkolu został zorganizowany wewnątrzprzedszkolny turniej sportowy pod hasłem „Ruch to zdrowie”. Grupa „Misiaków” rywalizowała z grupą „Żółwików”. Przeprowadzone zostały sportowe konkurencje  między innymi podawanie piłki górą, dołem. Najwspanialsze były wyścigi na samochodach podczas, których drużyna głośno dopingowała swojego zawodnika. Dzień ten był trochę inny niż wszystkie, dzieci mogły wybrać sobie ulubione zabawki i bawić się nimi w sali. Zabawą, która wszystkim się podobała było nadmuchanie jak największego balona, a później jak najdłuższe odbijanie go i podrzucanie.  Oczywiście wszyscy zostali zwycięzcami .


Dzień Mamy i Taty

"Mamo, Mamo co ci dam....". 25 maja gościliśmy naszych kochanych rodziców z okazji ich święta. Dlaczego właśnie w tym dniu? Może dlatego, że zakwitły dla nich wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny. Mamy i tatusiowie mogli wysłuchać wierszy i piosenek, obejrzeć taniec "Kasiczka" w wykonaniu dzieci. Na koniec zabrzmiało piękne "Sto lat" i dzieci wręczyły rodzicom upominki. Nie zabrakło zabaw i konkursów dla rodziców. Tatusiowie ubijali pianę z białka, przyszywali guziki  i trzeba przyznać, że poradzili sobie wspaniale. Mamy także podołały zadaniu - łowieniu jak największej liczby ryb. Niespodzianką było układanie serca z puzzli przez mamę i tatę. Dzieci uczciły to ważne i piękne święto, pokazały jak bardzo kochają swoich rodziców.


Na majowej łące

Majowa łąka, to temat bardzo bliski dzieciom. „Misiaki” wiedziały bardzo dużo, nieobce były im nazwy łąkowych roślin, zwierząt i owadów. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, układały puzzle i odgadywały zagadki. Podsumowaniem tematyki była praca grupowa na temat „Na majowej łące”. We wszystkie prace dzieci włożyły wiele trudu ale efekt był wspaniały. Piękne, kolorowe prace ozdabiają teraz przedszkolny korytarz.

 

Dzień Unii Europejskiej

09 maja to Dzień Unii Europejskiej. Przedszkolaki z grupy „Misiaki” pamiętały o tym dniu. Przypomniały sobie, że Polska to kraj, który należy do Unii. Nauczyły się hymnu „Małego Europejczyka”, poznały maskotkę -  Syriusza. Głównym celem  zajęć było poznanie flagi oraz jej wykonanie. Dzieci  bez trudu zapamiętały jej wygląd i wykonały swoje flagi. Każdy przedszkolak zamieścił swoją pracę na wystawce.


Powitanie wiosny

Witając wiosnę dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono i w przebraniach kojarzących się z tą piękną porą roku. W sali przedszkolnej zrobiło się bardzo wiosennie i wesoło.


Spotkanie z pielęgniarką

„Misiaki” odwiedziła Pani pielęgniarka, która rozmawiała z dziećmi o tym, jak należy dbać o zdrowie, udzieliła wiele cennych rad. Opowiadała o swojej pracy oraz pokazała przedmioty z nią związane. Na koniec dzieci pięknie podziękowały pielęgniarce wręczając bukiet kwiatów.


„Misiaki”  robią  deser

Dzieci samodzielnie przygotowały słodki deser, który później z przyjemnością skosztowały. Wszystkie dzieci zdobyły „Sprawność kuchcika” i otrzymały dyplom.

 

Wycieczka do sklepu

Podczas realizacji tematyki o zawodach dzieci wybrały się na wycieczkę do sklepu spożywczego. Obserwowały pracę ekspedientki, oglądały co można kupić, a na koniec samodzielnie zrobiły drobne zakupy.

 

Licznik odwiedzin

Dziś2
Wczoraj82
W tygodniu191
Wszystkie104769