logotype
Rok szkolny 2011/2012 PDF Drukuj Email

 

Rok szkolny 2011/2012

Dzień Dziecka pod hasłem EURO 2012

Wycieczka do Torunia 18 maja 2012 roku – to dzień pełen wrażeń.

Największą atrakcją było Żywe Muzeum Piernika, gdzie dzieci miały okazję uczestniczyć w procesie tworzenia słodkiego przysmaku od wyrobu ciasta do upieczenia piernika. Przedszkolaki poradziły sobie w wyprawie na punkt widokowy w katedrze św. Janów. Sprawdzały , czy wieża w Toruniu naprawdę jest krzywa, zwiedzały zamek krzyżacki, dowiedziały się gdzie jest Dom Kopernika, a w Planetarium obejrzały seans pt. „BARWY KOSMOSU”.

Spotkanie z panią pielęgniarką

Tygryski wybrały się na wycieczkę do Polikliniki na spotkanie z panią pielęgniarką Elżbietą Kuczyńską. Pani pielęgniarka opowiadała o swojej pracy, rozmawiała z dziećmi jak należy dbać o zdrowie, udzieliła wielu cennych porad. Mierzyła przedszkolakom wagę, wzrost i ciśnienie. Pokazała też narzędzia jakimi posługuje się w swojej pracy. Na zakończenie obdarowała dzieci prezentami. ,, Tygryski’’ pięknie podziękowały pani pielęgniarce i wręczyły bukiet kwiatów.

„Witamy wiosnę”

21 marca małe Tygryski z Miejskiego Przedszkola Nr10 przywitały pierwszy dzień wiosny. Poranek w przedszkolu rozpoczęły wiosennym aerobikiem przy muzyce. Po śniadanku dzieci wyruszały ze swoją panią do Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki aby wziąć udział w konkursie na „Najładniejszą Marzannę”. Dumne, wesołe przedszkolaki maszerowały ulicami miasta z Marzanną i własnoręcznie wykonanymi zielonymi żabkami śpiewając piosenkę „Witaj wiosenko”. Po drodze rozdawały przechodniom uśmiechy oraz optymistyczne kółeczka z wierszykiem:

Po południu nie zabrakło wesołych  zabaw w sali. Miejmy nadzieję, że po takim pożegnaniu zimy wiosna zagości na dobre.

Warsztaty w Muzeum

W piątek 23 marca Tygryski z Miejskiego Przedszkola Nr 10 uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Muzeum. Pani rozmawiała z dziećmi na temat zbliżających się świąt: co to znaczy, że idą święta, co to są zwyczaje świąteczne i co to znaczy tradycja. Przedszkolaki przypomniały sobie co to jest święconka i lany poniedziałek. Następnie dzieci własnoręcznie wykonały małe, żółte kurczaczki z włóczki. Dzieci otrzymały w prezencie papierowe koszyczki. Zadowolone niosąc swoje kurczątka w koszyku powróciły do przedszkola. Prace swoich dzieci rodzice mogą podziwiać na wystawie w przedszkolu.

Warsztaty kulinarne (29.03.2012)

"Cztery pory roku – wiosna"

Mateusz Lawendowski jako uczestnik konkursu recytatorskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Ciechanowie zatytułowanego "Cztery pory roku – wiosna"

„Przedszkolak też może uratować życie”

to temat warsztatów, które odbyły się w przedszkolu.  Odwiedzili nas ratownicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci oglądały sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i same wykonywały takie ćwiczenia. Zapoznały się z instrukcją postępowania na wypadek pożaru, mierzyły stroje strażaków i popisywały się znajomością numerów alarmowych. Dzień pełen wrażeń!

"Ziemia - Mój dom"

 

Licznik odwiedzin

Dziś2
Wczoraj82
W tygodniu191
Wszystkie104769